Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Myślisz nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, ale nie masz odpowiednich funduszy na jej otwarcie? Spokojnie nic nie jest stracone. Istnieje wiele programów, które mają na celu dostarczyć dofinansowania rozpoczęcia takiej działalności gospodarczej i o tym będzie ten artykuł. Jesteś gotowy na zapoznanie się z tymi programami, ale i wiedzą jak dostać takie dofinansowanie? Tak? Możemy zaczynać? To dobrze, idziemy z ów tematem.

Dotacja z Urzędu Pracy

Pierwszym takim programem jest dotacja z Urzędu Pracy, jeżeli chcesz, dostać taką dotację pieniężną musisz, spełnić parę warunków, które są podane poniżej. Pamiętaj, że dotacja z Urzędu Pracy jest dla osób bezrobotnych, które są zarejestrowane w Urzędzie. Jednak jakie podstawowe warunki musisz spełniać, aby otrzymać taką dotację? Kwotę, jaką uzyskasz to do 40 000 złotych.

 1. Wkład własny.
 2. Wsparcie pomostowe nie jest udzielane.
 3. Osoba starająca o taką dotację nie może być studentem.
 4. Osoba starająca się o dotację musi być bezrobotna i zarejestrowana w Urzędzie.
 5. Każdy urząd ma swój regulamin, który musisz spełnić, aby dostać taką dotację.

Dotacja z Unii Europejskiej.

Dofinansowanie unijne to taka forma pomocy, która jest skierowana w głównej mierze dla młodszego pokolenia, które mają swój konkretny pomysł, ale i stabilny na biznes. Fundusze Europejskie są akurat bezzwrotnymi środkami, które z założenia mają też i na celu pomóc w rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Kwota uzyskania dotacji to 100 000 złotych.

Kto może jednak się ubiegać o taką dotację z Unii?

 • Osoba, która nie skończyła 30 roku życia.
 • Bezrobotne kobiety.
 • Osoby trwale bezrobotne.
 • Osoby niepełnosprawne.
 • Osoby z podstawowym wykształceniem.

Więcej przydatnych informacji o zakładaniu firmy i nie tylko znajdziesz także w artykule tutaj: https://www.rynekonline.pl/co-musisz-wiedziec-kiedy-rozpoczynasz-wlasny-biznes/

Firma na wsi

Zakładając swoją firmę, w poszczególnych o wiele mniejszych miejscowościach możesz również starać się o ów tak zwaną premię na działalność gospodarczą na wsi w wysokości do 100 000 złotych. Wniosek musisz złożyć:

 • Jeżeli jesteś rolnikiem to w KRUS.
 • Jeżeli nie jesteś ów rolnikiem, ale jednak zakładasz, firmę na wsi to musisz, podpytać w urzędzie gminy o Lokalne Grupy Działania.

Podsumowanie

Otrzymanie ów środków na założenie swojej własnej działalności jest tak naprawdę możliwe dzięki kilku różnym jednak i kanałom finansowania.

Urząd Pracy, ale i Unia Europejska oferują jednak i odmienne możliwości, z których Ty jako taka osoba chcąca założyć swoją działalność może skorzystać. Poznałeś wszystkie najważniejsze warunki, aby takie dofinansowanie dostać, ale również znasz ceny, jakie możesz dostać. Pamiętaj, jednak, że wszędzie musisz złożyć odpowiedni biznesplan i dobrze przygotowany plan działania, ale i wszystkie kwoty, jakie musisz zapłacić na samym początku działalności.