Kogo obowiązuje od 2023 roku kasa fiskalna?

Przedsiębiorcy, którzy w zakresie swoich usług oferują doradztwo podatkowe, świadczą usługi gastronomiczne, wulkanizacyjne, fryzjerskie czy kosmetyczne muszą posiadać własne kasy fiskalne. Obowiązek ten wszedł w życie wraz z początkiem 2023 roku.

Kasy fiskalne a przepisy

  • 4 Rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących jasno określa, kto od 2023 roku ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Zgodnie z obowiązującą już od dawna zasadą, kasę fiskalną muszą założyć przedsiębiorcy, których obrót na rzecz osób fizycznych przekroczył 20 000 zł. Limity nie obejmują sprzedaży nieruchomości, środków trwałych, wartości prawnych i niematerialnych.

Kto posiada zwolnienie przedmiotowe z obowiązku posiadania kasy fiskalnej?

Niektórzy podatnicy nie muszą przestrzegać limitu 20 000 zł, jeżeli w zakresie ich działalności znajdują się czynności przedmiotowo zwolnione z rejestracji kasy fiskalnej. Należą do nich przedsiębiorcy prowadzący czynności notarialne, oferujący usługi telekomunikacyjne, usługi elektroniczne, ubezpieczeniowe i finansowe, usługi związane z obrotem nieruchomościami, a także prowadzący sprzedaż wysyłkową.

Czym powinna wyróżniać się wysokiej jakości kasa fiskalna?

Kasa fiskalna dla wielu firm jest niezbędnym narzędziem przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Urządzenie dedykowane jest do potrzeb małych, średnich i dużych firm prowadzących działalność stacjonarną lub mobilną.

Nowoczesne kasy fiskalne, np. takie jak te na stronie https://www.mezametlublin.pl/ stanowią wsparcie dla biznesu. Wyróżniają się wydajnymi akumulatorami, wytrzymałą konstrukcją, a także mechanizmem umożliwiającym niezawodne drukowanie paragonów. Posiadają także komunikację bezprzewodową, ergonomiczne rozmiary oraz kształt.

Przedsiębiorcy wybierają przede wszystkim kasy fiskalne proste w obsłudze także prosta obsługa, dzięki którym mogą dokładnie ewidencjonować sprzedaż i zapisywać dane na nośniku elektronicznym. Nowoczesne kasy fiskalne oferują wiele udogodnień, przyspieszają i ułatwiają pracę z klientem, a także upraszczają sprzedaż. To atuty, z których chętnie właściciele firm korzystają w swojej działalności.

Kasy fiskalne spełniające oczekiwania Klientów

Wybierając kasy fiskalne od renomowanych producentów, uzyskuje się gwarancję i serwis, w przypadku jakichkolwiek problemów. Można skorzystać ze szkoleń z obsługi, a także z doradztwa w momencie podejmowania decyzji o zakupie. Najwyższej jakości kasy fiskalne stanowią wsparcie dla wielu przedsiębiorców, którzy mają obowiązek korzystania z nich.