Jak restrukturyzacja firmy pomoże w uniknięciu jej upadłości?

Restrukturyzacja dąży do uratowania danej firmy przed upadłością i bankructwem. Kto może z niej skorzystać? Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą bez względu na jej formę. Korzyścią z restrukturyzacji firmy jest na przykład wstrzymanie egzekucji komorniczych i przywrócenie możliwości zarabiania.

Czym jest restrukturyzacja firmy?

Restrukturyzacja firmy to przeprowadzenie niezbędnych zadań mających na celu przeciwdziałanie ogłoszeniu jej upadłości. Elementem jest wykonania jest opracowanie planu restrukturyzacji i zawarcie ugody z wierzycielami. Wszystkie prowadzone w tym kierunku działania dążą do ochrony właściciela firmy i jego majątku. Jest to skuteczne rozwiązanie, jeśli w grę wchodzi niewypłacalność firmy bądź przedsiębiorca przewiduje pojawienie się w niedługim czasie problemów finansowych. Bez względu na to, czy posiadasz firmę jednoosobowej, czy spółkę, jeśli jest zagrożenie dla Twoich finansów, zwróć się po pomoc do specjalisty zajmującego się restrukturyzacją firm, np. https://www.wojcikdoradztwo.pl/pl. Jego zadaniem jest opracowanie planu restrukturyzacji który pomoże skutecznie wykonać proces naprawczy Twojej firmy.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradczych w obszarze finansów przy restrukturyzacji?

Specjaliści posiadają doświadczenie branżowe, wiedzę zawodową i praktykę w sferze przygotowania metod uratowania firmy. Uzyskasz dokument, który spełni wymogi formalne jakie nakłada Ustawa Prawo Restrukturyzacyjne, ponadto poprawi Twoją sytuację podczas porozumienia z wierzycielami. Zawsze udział specjalistów w opracowaniu planu naprawczego wpływa pozytywnie na podejście wierzycieli do sposobu wyjścia z kryzysu. Po za tym, koncepcje ekspertów staną się interesującą inspiracją poszukiwania najefektywniejszych metod wyjścia Twojego przedsiębiorstwa z problemów finansowych. Nie musisz martwić się, że nie posiadasz wiedzy na temat prawa restrukturyzacyjnego specjaliści świadczą usługi doradcze w tym zakresie.

Korzyści z przeprowadzenia restrukturyzacji firmy:

  • Ochrona majątku przedsiębiorstwa.
  • Wstrzymanie egzekucji komorniczych już w kilka dni.
  • Zabezpieczenie przed egzekucją komorniczą nawet na kilka lat.
  • Przeciwdziałanie wszczynaniu nowych spraw egzekucyjnych.
  • Ograniczenie zadłużenia nawet o 50%.
  • Możliwość dalszego zarabiania.
  • Wstrzymanie płatności rat kredytowych.
  • Zakaz ustanawiania hipotek przymusowych.

Na czym polega opracowywanie planów restrukturyzacji?

Opracowywanie planów restrukturyzacji wymaga znajomości zagadnień prawnych, wiedzy w obszarze finansów i doświadczenia analitycznego. Tylko specjalista wie, jak opracować taki dokument, co powinien zawierać, aby osiągnąć oczekiwane efekty.  Przy restrukturyzacji firmy następuje modyfikacja działalności przedsiębiorstwa co pozwala uzyskać zdolność do regulowania zobowiązań i wejścia na rynek.

Co składa się na plan restrukturyzacji? Przede wszystkim wskazanie rozwiązań w postępowaniu restrukturyzacyjnym, harmonogram ich wdrażania, prognozy możliwych zysków i strat. Czego może dotyczyć opracowanie planu restrukturyzacji? Plan może obejmować czynności w kierunku restrukturyzacji majątkowej, finansowej, organizacyjnej i zatrudnienia. Taki dokument może również uwzględniać modernizację produkcji i wprowadzenie zmian technologicznych.

Na usługi doradcze składają się konsultacje co do zasadności przeprowadzenia działań restrukturyzacyjnych, a także ich rodzaju w odniesieniu do sytuacji Twojego przedsiębiorstwa. Jakie branże są obsługiwane w zakresie podejmowania działań restrukturyzacyjnych? Między innymi branża: budowlana, deweloperska, farmaceutyczna, IT, branża odzieżowa, samochodowa, hotelarska itd.