Pierwsza Inwestycja deweloperska

Two engineers or architects supervising the process of residential building construction standing on the structure outdoors

Biznes związany z deweloperką stał się w ostatnich latach często wybieranym kierunkiem inwestowania swoich kapitałów, jednak wiele przedsiębiorców przed wykonaniem pierwszej swojej inwestycji zastanawia się – [b]Jak wykonać pierwszą inwestycję deweloperską[/b], dlatego dziś omówimy co warto mieć na uwadze, kiedy planujemy ulokować kapitał w biznesie deweloperskim.

Od czego zacząć?

Kiedy planujemy dokonać pierwszej inwestycji deweloperskiej, musimy się jasno określić od czego zaczynamy, chodzi dokładniej o to, aby podjąć decyzję co wybudujemy.
Wolnostojący dom jednorodzinny, małego bliźniaka, kamienice, czy jeszcze inny projekt, musimy także mieć na uwadze, że każdy projekt to inny budżet finansowy.

Działka pod inwestycje

Następnym elementem jest sama działka pod budowę, powinniśmy wyszukać odpowiedniej lokalizacji na której dokonamy inwestycji, dlaczego?
Zła lokalizacja może przyczynić się do nie sprzedaży, czyli, że nasza inwestycja nie sprzeda się, bądź sprzeda się, jednak zakładany zysk może się nie zwrócić.
Dlatego warto mieć to na uwadze, przy doborze miejsca na pierwszą inwestycje.
Warto też zwracać od kogo kupujemy działkę, przykładowo kiedy kupujemy od innego dewelopera, dobrze jest zadać sobie pytanie – „dlaczego deweloper sprzedaje działkę innemu deweloperowi?”
Przyczyn może być kilka, jedną z nich może być to, że działka ma pewien problem który jest kłopotliwy do rozwiązania, albo problem ten przerasta założone koszty.

Środki na inwestycje

Ostatnią dość problematyczną kwestią jest kapitał, ponieważ w większości przypadków nie mamy zbyt dużego kapitału aby z naszej kieszeni zrealizować cały projekt i co wtedy zrobić?
Jedną z opcji jakie możemy wybrać to znalezienie inwestora który pokryje koszty inwestycji, jednak co należy do naszych zadań?
Poszukanie okazji inwestycyjnej, stworzenie całego projektu, przeprowadzenie budowy, oraz wszystkie kwestie związane z tym projektem, nasz inwestor wykłada tylko pieniądze, abyśmy mogli dokonać inwestycji, oczywiście musimy utwierdzić w przekonaniu naszego inwestora, że to mu się opłaci, jeśli uda nam się to i otrzymamy kapitał, możemy zacząć działać.